Lew, czarownica i stara szafa. Opowieści z Narnii - C. S. Lewis

C. S Lewis- brytyjski pisarz, historyk, teolog, po trochę też filozof. Popularność przyniósł mu cykl fantasy, który otwiera właśnie ta powieść. Bohaterami tej jak kolejnych części "Opowieści z Narnii" są Łucja, Zuzanna , Edmund i Piotr . Któregoś dnia podczas zwykłej dziecięcej zabawy w chowanego jedna z postaci przenosi się do magicznej krainy Po jakimś czasie w wyniku różnych zdarzeń trafia tam cała czwórka. Narnia bo o niej mowa jest miejscem w, którym ludzie czekają na uwolnienie. Rządy sprawuje tam Biała Czarownica. Kobieta nikt nie wierzy , w to , że jest jeszcze jakaś szansa na zmiany . Zmiany na lepsze. Jednak wszystko może się zdarzyć, ale nie ma nic za darmo.....
Autor utwór ten zadedykował swojej małej chrześnicy. Chciał stworzyć opowieść, która pozwoli czytelnikowi choć na chwilę ponownie poczuć się jak dziecko .Sztuka ta mu się udała . Przenosi nas do miejsca rodem z baśni. Nie znajdziemy tu zbędnych opisów ani bardzo dokładnych charakterystyk postaci. To nie jest najważniejsze. Liczy się ten nie zapomniany wręcz sielankowy klimat. Mamy tutaj do czynienia z pewną walką. Jednak nie musimy się domyślać kto do niej stanie. Wiadomo , że chodzi o dwie wartości dobro i zło. Fabuła jest skonstruowana aby zarówno starszy jak i młodszy czytelnik znalazł w tej powieści coś dla siebie. Dzieciaki otrzymają to na co czekają czyli bohaterów takich jak czarownice , fauny no i i kolorowe ilustracje. Na pewno nie będą się nudzić. Nieco starsze mole książkowe również nie powinny narzekać. Powieść co prawda nie obfituje w liczne zwroty akcji, ale potrafi zaciekawić , zaintrygować nawet czegoś nauczyć. Lew Czarownica i Stara Szafa to książka pełna i magii. Do dziś pamiętam , że czytałam ją z ogromnym zaciekawieniem. Szybko przewracałam kolejne strony aby poznać dalsze losy Łucji i spółki.
To taka książka dzieciństwa. Na długo pozostaje w pamięci. Stawiam ją w jedynym rzędzie z ulubionymi baśniami Andersena czy Braci Grimm.
Przeczytajcie książkę!!!!!
SERDECZNIE POLECAM!!!!