Spowiedź heretyka

Spowiedź heretyka. Sacrum profanum - Piotr Weltrowski, Krzysztof Azarewicz, Adam Darski

Choć ta książka dopiero teraz trafiła w moje ręce, jestem bardzo przyjemnie zaskoczona. Przeczytałam w zasadzie jednym tchem. Muzyk ma do powiedzenia sporo i naprawdę na temat.Lider Behemotha odkrywa wszystkie karty, szczerze i bezkompromisowo mówi o dzieciństwie, dojrzewaniu, pierwszych miłościach czy fascynacjach muzycznych. Wspomina zarówno początki Behemotha, jak i burzliwe romanse czy znacznie poważniejsze związki.Rozmówcy Darskiego wiele czasu poświęcają poglądom muzyka na kwestie związane z religią, kościołem, historią, miejscem człowieka w społeczeństwie i rodzinie. Nie brakuje też refleksji na temat zakończonej sukcesem walki z białaczką.
Pan Darski z tego wywiadu-rzeki to błyskotliwy, inteligentny i przede wszystkim dowcipny rozmówca, który ma do siebie dystans.
Świetna lektura, dopracowana w każdym szczególe, inteligentne, ciekawe pytania kontra błyskotliwe, mądre, czasami do bólu szczere odpowiedzi Nergala. Rewelacyjne wydanie, świetna szata graficzna. Serdecznie polecam wszystkim, lektura skłania do przemyśleń i pokazuje obraz świetnego, mądrego człowieka.