Gregor i Niedokończona Przepowiednia (Kroniki Podziemi tom 1)

Gregor i Niedokonczona Przepowiednia Kroniki Podziemia Ksiega 1 - Suzanne  Collins

Gregor wraz ze swoją młodszą siostrą, Botką, spada zupełnie przypadkiem, przez kratę wentylacyjną, do Podziemia. Ludzie żyją tam we względnej zgodzie z olbrzymimi pająkami, nietoperzami, karaluchami i szczurami, lecz ten niepewny pokój jest zagrożony. Gregor nie chce się w to mieszać, ale Niedokończona Przepowiednia wróży mu co innego. W końcu chłopak daje się przekonać, bo okazuje się, że dzięki temu może znaleźć własnego ojca.

Suzanee Collins stworzyła naprawdę fantastyczny świat wypełniony wieloma różnorodnymi postaciami i istotami. Mimo wszystko, sprawić żeby czytelnik zapałał sympatią do karaluchów, to nie lada sztuka. Podziemia to wyjątkowo mroczne miejsce, w którym śmierć jest wszechobecna i czyha na każdym kroku, a jednak jest to także świat na swój sposób magiczny.

W książce są sceny poruszające i z humorem, straszne i smutne. Fabuła wydaję się prosta, ale czasami umiejętnie skomplikowana. Podoba mi się oprawa graficzna książki, dobrze dobrana - pozłacana czcionka i klimatyczna grafika dodaję książce smaczku. 

Książka zaskakuje, śmieszy, naprawdę warto ją przeczytać.