Dom wilka

Dom wilka - Marek Łasisz

Książkę z czystym sumieniem polecam nastoletnim czytelnikom, chociaż główny temat jest trudny i poważny.

Poznajemy głównego bohatera - dwunastoletniego Artura, który nie ma łatwego i beztroskiego dzieciństwa. Matka wyjechała za granicę za lepszym życiem. W kraju zostawiła męża i syna, o których z czasem zapomniała. Tam poznała kogoś i nie zamierza wracać do rodziny. Ojciec z tego powodu popada w alkoholizm i  o całą zaistniałą sytuacje obwinia syna. Znęca się nad psychicznie i coraz częściej używa wobec niego siły.

Artur po śmierci dziadków oprócz ojca nie ma nikogo bliskiego do kogo mógłby się zwrócić o pomoc. A niestety najbliższa mu osoba znęca się nad nim. Dla chłopca jedynym schronieniem i oderwaniem się od rzeczywistości jest niewielki kącik w blokowej piwnicy, gdzie może czytać książki oraz uciekać w świat wyobraźni.

Pewnego dnia znajduję tajemnicze przejście. I od tego momentu zaczynają się jego zwariowane przygody w innym świecie. Na swojej drodze spotyka różnych ludzi (dobrych i złych), zawiera wiele przyjaźni, poznaję różne stwory i dziwne postacie oraz stworzenia.

Niby tu trochę " Opowieści z Narnii", "Alicji w krainie czarów" i "Gregora i Niedokończonej Przepowiedni" to jednak historia jest inna, niesamowita i nietuzinkowa. I przede wszystkim najważniejsze kończy się dobrze.

"Dom wilka" czyta się szybko i lekko. Zaczęłam wczoraj skończyłam dzisiaj. Język przystępny, więc młodsze pokolenie nie będzie miało trudności. Cały czas coś się dzieję, wyobraźnia pracuję i ma pole do popisu. Nieprzewidywalna. Polecam dużym i małym.

A okładka po prostu...cudna.

 

Panie Marku dziękuję za książkę i mam nadzieję jeszcze z pana twórczością się spotkać.