Dziewczyny, których pożądał

Dziewczyny, których pożądał - Jonathan Nasaw

Po jedenastu latach ciągłych zaginięć truskawkowych blondynek policji udaję się schwytać psychopatycznego mordercę Casey'a. Zatrzymany zachowuję się bardzo dziwnie i zostaje do niego wezwany wyśmienity psychiatra, Irene Cogan. Po wielu testach, rozmowach i obserwacji doktor stwierdza u pacjenta dysocjacyjne zaburzenia osobowości (osobowość wielokrotna). 

Sprawą zatrzymania Casey'a interesuję się też agent FBI Ed Pender, który tropi go od jego pierwszego porwania. By dowiedzieć się więcej o mordercy, prosi by go zamknięto w jednej celi ze sprawcą. Agent nie zdaje sobie sprawy jak niebezpieczny, bystry i inteligentny jest Maxwell. Wspólny pobyt w celi nie był dobrym posunięciem, gdyż więzień ucieka i o mały włos nie pozbawia agenta życia oraz porywa panią psycholog. Rozpoczyna się wyścig z czasem, gdzie ceną jest życie wielu ludzi.

Bardzo dobry thriller z wartką akcją i ciekawymi postaciami. Napięcie utrzymane jest na równomiernym poziomie. Gra pomiędzy sprawcą i ofiarą przyjmuje postać psychologicznej rozgrywki.

"Dziewczyny, których pożądał" to historia o dominacji, samotności, zagubieniu i niewyobrażalnej wręcz psychozie. Książkę czyta się z zapartym tchem. Polecam każdemu wielbicielowi powieści psychologicznych, thrillerów i kryminałów.