Lista śmierci

Lista śmierci - Paul Johnston

"Lista śmierci" Paula Johnstona to książka, która przedstawia bardzo dokładny portret psychologiczny mordercy. Jest to mocny kryminał, pełen trupów, krwi i okrucieństwa. Zbrodnie są makabryczne, opisy drastyczne. 

Główny bohater Matt Wells jest pisarzem, który cierpi na niemoc twórczą. Wydawcy, krytycy i agent literacki odsunęli się od niego, on pogrążył się w bezradności. Każdego dnia rano odprowadza swoją córeczkę do szkoły, a następnie wraca do swojego pustego mieszkania. Dla pisarza pociechą są e-maile od wielbicieli jego kryminałów. Jeden z nich pod pseudonimem Biały Diabeł żąda, aby spisał jego biografię. Nawet grozi mu i jego rodzinie. Okazuję się, że Biały Diabeł to psychopata, który ma wiele żyć na sumieniu. Dokonuję makabrycznych zbrodni i szczegółowo opisuję je Mattowi. Mści się za swoje krzywdy. Pisarz jest obserwowany i podsłuchiwany przez mordercę, śledzi każdy jego krok, wszystko o nim wie i o jego bliskich też. Uśmiercił już wszystkich ze swojej listy, teraz zabija osobistych wrogów Matta, przez co on staję się podejrzanym. Zbrodnie wyglądają tak samo jak w jego książkach. 

Chcąc zakończyć tę grę musi zacząć walczyć o siebie i najbliższych. Musi spróbować pokonać Białego Diabła. Niestety nie będzie to łatwa rozgrywka.

Książka bardzo mnie wciągnęła. Intryguję, jest szybka akcja i dużo działania. Każdemu kto interesuje się zbrodnią i jej psychologiczną stroną z czystym sumieniem polecam.