Nawiedzony dom na wzgórzu

Nawiedzony dom na wzgórzu - Shirley Jackson

Dom na wzgórzu ma swoją mroczną historię, a mieszkańcy pobliskiego miasteczka nie chcą się do niego zbliżyć. W rezydencji ponoć straszy, a każdy kto do niej się wprowadza po kilku dniach ucieka...nie podając konkretnych przyczyn. Dom więc stanowi idealne miejsce dla eksperymentów doktora Montague - badacza zjawisk nadprzyrodzonych. Doktor rozsyła zaproszenia do ludzi, którzy mieli kontakt z duchami, aby wzięli udział w badaniu domu. Na zaproszenia odpowiada Theodora i pełna kompleksów Eleonor. Do grupy dołącza Luke, krewny właścicielki domu.Cała czwórka zmierzy się z mrocznymi siłami. 
W rzeczywistości to naznaczona emocjami powieść, o głęboko zranionych wewnętrznie ludziach, którzy próbują odnaleźć się w rzeczywistości, a każde z nich radzi sobie na swój sposób. 
Jak na horror mało tu jest straszenia. I nie ma nic przerażającego. Więc jeśli oczekujemy mocnych wrażeń to niestety się rozczarujemy. Książkę czyta się płynnie i lekko. Nie męczy nas czytanie. Książka posiada specyficzny klimat i pewnością zasługuję na uwagę.